Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


Saç Nakli Sırasında Sorulması Gerekenler

Saç nakli işlemlerinde yapılacak olan işlemin teknik prosedürü ne olursa olsun hastanın beklentileri iyi bir şekilde karşılanması için operasyon sırasında bir takım sorularınızı doktorunuza yöneltmelisiniz. Bu sorular saç ekimi işlemi öncesinde olası endişelerinizin önüne geçecektir.

Dönör alanda yeterli saçım var mı?

Saç ekimi operasyonu öncesinde yapılan muayene aşamasında doktorunuz ensenin üst kısmı yani iki kulak arasında kalan mesafeden alınan köklerin yeterli olup olmadığını operasyon öncesinde sizlere söyleyecektir. Ayrıca, saç ekiminden hangi sonuçları beklediğiniz hakkında daha iyi fikir edinmenize yardımcı olmak için saçlı deri alanının durumu ve sağlığını düzgün bir şekilde değerlendirilebilir.

Bir seans daha saç ekimine ihtiyacım olacak mı?

Saç ekiminde en erken sonuç 1 yıl olarak belirlendiğinden dolayı saçlarınızın seyrek olduğunu düşünüyor veya görüntüden memnun değilseniz ve donör alanda yeteri kadar saç kökünüz bulunuyor ise istediğiniz doğrultusunda, birkaç kez saç ekimi operasyonu yaptırabilirsiniz.

İyileşme süreci ve prosedür ne kadar sürer?

Doktorunuzdan saç ekimi işleminin ne kadar süreceğini, iyileşme zamanının kabaca ne kadar olduğunu sorun. Ortalama bir saç ekimi 8 saat sürer. İlk kabukların dökülme aşaması ise 1 haftayı bulabilmektedir. Ama bu oran kişide kişiye göre değişiklik gösterebilir.

Durumun için hangi işlem daha iyi olurdu?

Eğer bir kişide saç dökülmesi sorunu var ise, kişi tamamen saçlarını tamamen kaybetmemişse prp kök hücre tedavisi işlemiyle saç dökülmesini durdurabilir. Saçlarını %50 ve üstü oranda kaybetmiş kişiler ise saç ekimi yaptırması gerekmektedir. Cerrahınız sizlere bu konuda detaylı bilgiyi aktaracak ve size uygun olan en iyi yöntemi uygulayacaktır.

Beklentilerim isteklerimi karşılıyor mu?

Operasyon bittikten sonra saçlarınızın nasıl görünmesini istediğiniz konusunda dürüst olun ve beklentilerinizi doktorunuzla paylaşmayı unutmayın. Doktorunuzla tamamen dürüst olduğunuz için, hep hayal ettiğiniz saçları alırsınız. Operasyonu sağlayacak olan doktorunuz saç dökülme şeklinizi, size uygun prosedür tipini ve aynı zamanda verici alanın durumunu göz önünde bulundurarak sonuçlarınızın gerçekten mümkün olup olmadığını söyleyebilecektir.

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi İle İlgili 6 Efsane başlıklı içeriğimiz de saç ekimi işlemine kimler uygun olup olmadığı, ekilen saçların geçici olması ve saç yıkama sonrası saçların döküldüğü hakkında bilgiler verilmektedir.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN