Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


Saç Ekiminde Sıkça Sorulan Soruların Yanıtları

Bir seansta kaç adet saç teli ekilir?

Bir seansta doktorun tecrübesine ve ekibine bağlı olarak ortalama 5000, 7000 kök arasında greft kök alımı yapılabilir.


Prp tedavisi kimlere uygulanabilir?

Prp tedavisi dökülmeden önceki inceleme döneminde olan saçları kalınlaştırmak, canlandırmak dökülmeyi bir miktar olsun geciktirmek için yapılabilen bir işlem türüdür.


Saç ekiminde Prp tedavisi nedir?

Prp tedavisi diğer bir adı ile kök hücre tedavisi olarak adlandırılmaktadır. Hastanın kendi kanından hazırladığımız hücreleri saçsız alan içerisine enjekte edilmesi işlemidir.


Saç ekimi herkese uygulanabilir mi?

Saç ekimi sağlıklı olan her hangi bir hastalığı olmayan tüm kişilere uygulanabilir bir işlemdir.


Saç ekimi ne kadar sürer?

Ekilecek kök sayısına göre 4 ila 9 saat arasında sürebilmektedir.


Saç ekimi nerede yapılmalıdır?

Saç ekimi hastane koşulları altında, ameliyathane ortamında yapılması gerekmektedir. Plastik cerrah gözetimi altında, steril bir ortam içerisinde yapılmalıdır. Ekibin tecrübesi ve daha önceden yapmış olduğu saç ekimi referansları oldukça önemlidir.


Saç ekiminden sonra baş ağrısı olur mu?

Saç nakli operasyonları sonrasında çok küçük düzeyde baş ağrısı meydana gelebilir. Ağrı kesici ilaçlar kullanarak sağlıklı bir iyileşme süreci geçirebilirsiniz.


Saç ekiminden sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Saç ekiminden sonra doktorunuzun tavsiyelerine uymanız çok büyük önem arz etmektedir. Özellikle fiziksel çarpmalardan, darbelerden korunmanız en önemli konudur.


Şeker hastaları saç ektirebilir mi?

Kontrol altında bulunan şeker hastalarının saç ektirmesinde her hangi bir sorun yoktur. Gönül rahatlığı ile ektirebilirler. Bu güne kadar yapmış olduğumuz operasyonlar sonrasında her hangi bir sorun ile karşılaştığımızı söyleyemeyiz.


Saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gereken durumlar nelerdir?

Saç ekiminden sonraki saçlarınız tamamen normal kendi saçlarınız olduğu için belli bir müddet sonra yaklaşık 3,6 ay sonra jöle, wax gibi ürünler kullanılabilir. 6 Ay sonra kimyasal saç boyaları ile saçlarınızı boyata bilirsiniz.


Ekilen saçlar dökülür mü?

Saç naklinde kullanılan saçlarımız hastanın hormonal rahatsızlığı olmadığı için dökülmeme özelliğine sahip saçlardır. Ömür boyu dökülmezler.


Fue tekniğinin avantajları nelerdir?

Fue saç ekimi tekniğinin en önemli avantajı çok sayıda greft (kök) alınabilmesi, iyileşme süresinin çok hızlı olması, dikiş alınmasının gerekmemesi ve zahmetsiz bir yöntem olarak kabul edilmesidir.


Kadınlarda saç dökülmesi nasıl tedavi edilir?

Kadınlarda sebebe yönelik tedavi etmek gerekiyor. Eğer hastanın tedavi edilebilir bir sebebi yoksa son çare olarak saç ekimi operasyonu önermekteyiz.


Saç dökülmesi sebepleri nelerdir?

Saç dökülmesinin %95 oranında genetik olduğunu belirtebiliriz. Bunların yanı sıra stres, travma ve çeşitli ilaç kullanımı gibi diğer faktörlerde sayılabilir.


Saç dökülmesi genetik midir?

Saç dökülmesinin en önemli sebebi genetik yatkınlıktır. Genetik yatkınlığın haricinde çeşitli ilaçların kullanımı ve çeşitli hastalıklar saç dökülmesine neden olabilmektedir. Kaza, yanma, travma gibi olumsuz durumlar saç kaybına neden olabilmektedir.


Saç ekiminden sonra deniz, hamam ve sauna’ya girebilir miyim?

Operasyon en geç 2 ay sonra hamam, deniz, sauna ve fitness gibi aktiviteler içerisine katılabilirsiniz. Ekilen saçlara hiçbir şekilde zararı olmayacaktır.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN