Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


Saç Ekiminde Ay Ay Gelişim

Saç ekiminden 1 hafta sonra: Saç ekimi oldunuz ve üzerinden tam 1 hafta geçti. Artık ne yapmanız gerekiyor sorusuna yanıt olarak artık hafif hafif ekim yapılan bölgeyi ovalayarak yıkamaya geçebiliriz. Tedirgin olmayın ve çok fazla bastırmayın. Ekim yapılan bölgedeki kabuklar yavaş yavaş dökülebilir veya elinize gelebilir. Gelenler sadece kabuktur ve epidel dokudur. Kıl kökleri kesinlikle artık bu saatten sonra elinize gelmez. Saç telleri gelir ama kıl kökleri gelmez. Sadece nasıl gelebilir? Ciddi bir darbe vurma veya çekme şeklinde ciddi bir kanamayla elinize gelebilir. Bunun için hiç tedirgin olmayın. O elinize gelen kabuklar dökülmesi gereken kabuklardır.


Saç ekiminden 1 ay sonra: Operasyondan 1 ay sonra artık ekilen saç telleri yavaş yavaş dökülmeye başlayacaktır. Burada dikkatinizi çekmek gerekirse ekim yapılan kökler değil “saç telleri” dökülmeye başlayacaktır. Artık ekim yapılan bölgedeki kökler kalıcı bir şekilde yerinde duruyorlar ve bunlar kesinlikle kaybolmamış, orada yavaş yavaş saç köklerinde çıkmalar başlayacaktır.
Saç ekiminden 2 ay sonra: Artık şunu biliyoruz ki birinci aydan sonra ekilen saç köklerimiz kilit altındadır. Saçlar ayda 1.5 cm uzamalar başlar ve ikinci aydan sonra ufak ufak sivilceler ile birlikte saç kökleri çıkmaya başlar. Tedirgin olabileceğiniz her hangi bir durum söz konusu değildir. Bazı kısımlarda ekilen saçlar yoğun çıkar bazı kısımlardaysa az çıkabilmektedir.
Saç ekiminden 3 ay sonra: Üçüncü aydan sonra artık saç kökleri bariz bir şekilde kirli sakal gibi görünmeye başlayacaktır. Kısım kısım sivilcelerin de çıkmış olduğu da görülebilir. Acaba ekilen saçlar bu kadar mı? Hayır ekilen köklerin tam olarak evresini tamamlaması 1 yıl kadar sürecektir. Artık çok rahat istediğiniz gibi futbol oynayabilir, kafa topuna çıkılabilir, güneşlenebilir kısacası normal hayatta ne yapıyorsanız aynı şekilde uygulamaları yapabilirsiniz.
Saç ekiminden 6 ay sonra: Altıncı ay burada çok kilit bir nokta. Çünkü dördüncü ay ve altıncı ay bir yıla giden sürecin tam ortasında yer aldığı için acaba ekilen saçlar bu kadar mı? Veya gerisi çıkmayacak mı? diye kendi kendinize sorular sorabilirsiniz. Tedirgin olabileceğiniz bir durum ortaya çıkacaktır. Bu aylarda özellikle ekilen saçların bir kısmında yoğun bir şekilde saçlar çıkarken diğer tarafında ise seyrek çıkabileceği bir durum oluşabilir. Bu gayet normaldir. Orantısızlık durumu söz konusu olabilir.
Saç ekiminden 1 yıl sonra: Hayırlı olsun artık saçlarımız %90 üzerinde çıkmaya başladı. Bu süreçten sonra artık saçlarımızı istediğimiz gibi tarayabilir, şekillendirebilir ve istediğimiz şekillendirici ürünü kullanabiliriz. Fakat bazen saçların tam anlamıyla çıkması 15’inci ayı yani 1.5 yılı bulabiliyor. Neden? Ciddi anlamda saç ekiminden sonra travmatik bir durum yaşadığımızda, psikolojik problemler yaşadığımızda bu vücut kimyasını etkiliyor ve saçların çıkma sürecini geciktirebiliyor.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN