Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


Saç Ekimi Sonrasında Saçlar Tekrar Dökülür Mü?

Saç ekimi sonrasında saçlarımız bir daha dökülmez. Neden dökülmez? Öncelikle ense bölgemizdeki kıl folikülleri testosterona duyarsızdır. İnsanların ilk önce saç dökülmesi sorunu yaşadığı en çok bölgeler arasında kafamızın ön ve üst kısmıdır. Genellikle ilk olarak buradaki saçlar testosterona duyarlı olduğu için belirli bir yaş sonrasında ve genetik durumlara bağlı olduğundan dolayı dökülmeye başlamaktadır.


Ense bölgesinin iki kulak arasındaki bölge testosterona duyarsız bir bölge olduğundan dolayı oradan alınan kökler ön tarafa veya kafanın üst kısmına ekildiği için bir daha ömür boyu dökülmüyor. Saçlar ekildikten 1 ay sonra bir şok dökülme süreci yaşanıyor. Sonrasında ise ekilen kıl köklerinin yerin altında kaldığı için aşama aşama önce ince telli kıvırcık olarak saçlar çıkmaya başlar. Sonrasında ise zamanla saçlar kalınlaşarak düz hale gelir. Saçların 9,12 aylara kadar tamamen çıkmış olduğu gözlemlenir.
Saç ekimi yapmış olduğumuz kafamızın ön tarafı ve üst kısmı evet dökülmüyor ama bunun yanındaki mevcut saçlarımız ise zamanla dökülme ihtimali var. Bu dökülme ihtimalini engellemek için kök hücre tedavisi işlemi yapılarak saç köklerinin dökülmemesini engelleyici tedaviler yapılarak durdurmaya çalışıyoruz. Bu işlemin sağlanması ile uzun bir süre saçların dökülmemesi görevini yerine getiriyoruz.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN