Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


Saç Ekimi Sonrası Kabuk Dökme

Saç ektirdiniz üzerinden 10-15 gün geçti ve ekim yapılan bölgelerde ciddi anlamda kabuklanma meydana geldi. Peki kabuklanmadan nasıl kurtulacağız? Kabukların temizlenmesi için saç ekilen bölgeye losyon sürmememiz gerekiyor. Bu losyonun adı ise bephantol adı verilen losyondur. Tüm eczanelerde rahatlıkla bulabilirsiniz.


Losyonumuzu avucumuzun içine bir miktar kadar döktükten sonra ekim yapılan alana hafif dokunuşlarla sürmememiz gerekmektedir. Losyon sürerken dikkatli olmalıyız ve elimizi ileri geri yapmadan, ekim yapılmış olan saçlara zarar vermeden sürmemiz gerekmektedir. Losyonumuzu ekim yapılmış olan alana sürdükten sonra kabuklanmanın tamamen ortadan kalkmasını sağlamak için 1 saat kadar beklememiz gerekiyor. 1 Saat bekledikten sonra ne çok soğuk nede çok sıcak suyla ekim yapılmış olan alanı temizlememiz gerekmektedir. Suyun akışı tazyik etkisinde olmamalıdır. Hafif ince bir suyla, banyo fıskiyesi yardımı ile temizlemek gerekmektedir. Bu işlemi kabuklanma tamamen ortadan kalkana kadar her gün günde 1 kez tekrarlayabilirsiniz hiçbir sıkıntısı yoktur. Kabuklanmalar tamamen kafanızda bittikten sonra normal yatış pozisyonunuzda yatıp uyuyabilirsiniz.
Bizler saç ekimi merkezleri olarak saç ektiren hastalarımızı gerekli kontrollerin sağlanması için merkezlerimizi ziyaret etmelerini öneriyoruz. Operasyonun ikinci günü hastalarımızı muayene ve pansuman yapıyoruz. Daha sonra saç yıkama işlemleri uyguluyoruz. Hastaların ilk 10 günlük süreç içerisinde sırt üstü yatarak saç ekim bölgesine her hangi bir yere değdirmeden istirahat etmeleri gerektiğini hatırlatıyoruz. İlk 10 gün boyunca saç ekim bölgesinde ve alın bölgesinde küçük sancılı kaşıntılar görülebilmektedir. Aynı zamanda saçların alınmış olduğu alanda da özellikle akşam uyku saatleriniz içinde kaşıntı durumları yaşanabilir. Bunları azaltmak, kendinizi rahat hissetmek için ağrı kesiciler kullanıp rahat bir istirahat süreci geçirebilirsiniz.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN