Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


Saç Ekimi Sonrası Büyüme Evresi

Bir çok duruma bağlı olarak saç ekimi sonrasında ekilen saçların büyüme başlangıcının ne zaman görüleceğini söylemek imkansızdır. Bununla beraber genel olarak ekilen saçların büyümesi operasyondan yaklaşık olarak 3 ay sonra başlaması gerekir.

Yakın zaman içerisinde ekilen saç kökleri büyüme döngüsüne aynı anda girmezler. İlk çıkan saç kökleri dağınık ve ince bir şekilde görünecektir. Zaman içerisinde saç ekilen kısımlar dolmaya başlayacaktır.

Saç ekimi operasyonu sonrasında ekilen saçların gerçek zamanlı beklentiler içine girilmesi ortalama olarak 1.5 yıl kadar sürmektedir. Bu süreci aylara bölmüş olduğumuz zaman ortalama olarak çıkacak olan yeni saçlarınız aşağıdaki gibi gerçekleşecektir.

3 Ay sonra: %10
4 Ay sonra: %25
5 Ay sonra: %40
6 Ay sonra: %60
7 Ay sonra: %70
8 Ay sonra: %75
9 Ay sonra: %80
10 Ay sonra: %90
11 Ay sonra: %95
12 Ay sonra: %98
14 Ay sonra: %99
15 Ay sonra: %100

Yukarıda belirtmiş olduğumuz oranlar tahmini değerlerdir. Ekilen saçlarınızın çıkması daha hızlı veya yavaş olabilir. Gelişmelerden endişe duyan saç ekimi hastaları operasyon yaptırmış olduğu hekimiyle görüşmelidir.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN