Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


Saç Ekimi Sonrası Alkol ve Tütün Kullanımı

Neden saç ekimi sonrasında alkol ve tütün kullanımından kaçınmamız gerekiyor?

Saç ekimi ameliyatından sonraki süreçte rahat bir istirahat süreci geçirmek ve operasyonun kaliteli düzeyde olması için bir takım hususlara dikkat etmek gerekmektedir. Saç ekimi operasyonundan sonra alkol ve tütün ürünlerini kullanmamamız gerekmektedir.

Operasyon sonrasında bazı hastalar içki ve sigara içememekten dolayı şikayet ederler. Alkol ve tütün ürünlerinin ameliyat sonrasındaki iyileşmeyi nasıl olumsuz etkilediğini anlamak için zararlarını aşağıda belirtebiliriz.

Alkol

Alkol kullanmak kan pıhtılaşma sürecini zayıflattığından dolayı operasyon sonrasında kanama risklerini arttırdığı bilinmektedir. Bu sebeple iyileşme süreci tamamlanıncaya kadar ameliyattan önce ve sonra alkol kullanılmamalıdır.

Sigara

Sigara içmenin vücuda birçok zararının olduğunu hepimiz biliyoruz. Sigara ve diğer tütün ürünlerinin kullanımında sigara içinde bulunan nikotinin kan dolaşımını fazlasıyla etkiler ve kanama riskini arttırır. Sigara içilmesi sonrasında damarların esnekliğini etkileyerek yeni nakledilen saç köklerine olumsuz zarar vermektedir.

Sonuç

Birçok hasta için, saç ekimi ameliyatı zaman ve maddi alanda büyük bir yatırım oluşturmaktadır. Operasyonu sağlayacak olan hekiminiz ameliyat öncesi ve sonrasında bakım talimatlarını size aktarmalı ve takibini sağlamalıdır. Saç büyümesi ve iyileşmesinin en iyi sonuçta oluşması için önerilere ve talimatlara harfiyen uymanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi Sonrası Büyüme Evresi başlıklı içeriğimiz de operasyon sonrasında ay ay saçların ne aralıklar ile nasıl geliştiğinin bilgisi verilmektedir.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN