Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


Saç Ekimi Öncesi Bilmeniz Gerekenler

Saç ekimi yaptırmadan önce bilmeniz gereken 5 önemli husus bulunmaktadır.

Saç dökülmesi bir kişinin kendine olan güvenini ve hatta maddi durumunuzu da olumsuz düzeyde etkileyebilir.

Yapılan araştırmalara göre tam saçlı olan bireylerin kariyerlerindeki yaşam pozitifliği ve maddi durumu yüksek olurken aynı zamanda toplum içerisinde daha iyi bir şekilde bireylere karşı kendini iyi düzeyde ifade ettiğini ve kendini kanıtladığını göstermektedir.

Saç dökülmesi erkenden hayatımızda başlayabilir. Erkeklerin yaklaşık olarak %25’i erken yaşlarda saçlarını kaybetmektedir. Zaman içerisinde erkekler kel olma yolunda ilerleme kaydederek %40 seviyelerine ulaşmaktadır. Yaşın ilerlemesiyle beraber bu oran %50’ye hatta %60 seviyelerine kadar çıkabilmektedir.

Günümüzde en başarılı saç ekimi fue tekniği ile yapılabilen, uzun vadede başarı sağlayabilecek bir çözümdür.

Mevcut olan saçlarınızın dökülmesini durdurmak veya yavaşlatmak için prp kök hücre tedavisi işlemi yapılabilir. İlerlemiş bir dökülmenin tek çözümü saç ekimidir.

1) Doğru cerrahi merkezi belirlemek,

Saç ekimi yaptıracak olan bireyler özellikle 25 yaşında altındaki gençler mevcut saç dökülmesi tedavilerini yaptırmak yerine saç ekimi yaptırmaya eğilimlidir. Saçlar ileri düzeyde dökülmeye yüz tutmamışsa, yüksek oranda saçlar dökülmemiş ise prp tedavisi ile saçların dökülmesi durdurulabilir, yavaşlatılabilir. Doktorunuzun yapacağı muayene ile saçlar ileri düzeyde dökülmüş ise ancak o zaman saç ekimi cerrahisi yaptırabilir.

2) Saç ekimi sonrası yeni saçların çıkması,

Saç ekimi ameliyatından sonra ne olur? Nakledilen saçlar dökülme eğilimi gösterir. Bu tamamen doğaldır ve endişe duyulacak bir durum değildir. Önemli olan yeni saç köklerinin deri altına kurulmuş olmasıdır. Zaman geçtikçe nakledilen saçlar yetişecektir. Nihai sonucun görülmesi 8 ay ile 1 yıl sonrasında görülmektedir.

3) Ekilen saçlar kalıcıdır.

Hastaya ekilen saçlar hayatının geri kalanında ömür boyu kullanabileceği saçlardır. Ekilen saçlar kesinlikle daha sonra dökülmez.

4) Saç dökülmesi yavaşlama veya durma eğilimi gösterir.

Hiçbir iki hasta aynı düzeyde saçlarını kaybetmez. Bazı hastalarda saç dökülmesi hızlı olabilirken bazı kişilerde ise yavaş düzeyde olabilmektedir. Saç dökülmesi ancak 50 ve 60’lı yaşlarda özellikle erkeklerde yavaşlamaya veya durma eğilimi gösterir.

5) Kellik kalıtsal bir sorundur.

Çoğu saç dökülmesi kalıtsaldır. Anne veya babanın genleri aracılılığıyla geçebilir.

Bir önceki yazımız olan Fue Saç Ekimi Cerrahisi başlıklı içeriğimiz de fue tekniği kimlere uygulanabilir? Nasıl yapılır ve operasyon sonrası bakım nasıl yapılmalıdır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN