Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


Saç Ekimi Nedir?

Erkeklerde özgüven kaybı yaratan sorunlardan bir tanesi saç dökülmesidir. Saç dökülmesi genetik sebeplere bağlı bir durumdur. Tüm dünyada uygulandığı gibi günümüzde en sık uygulanan fue tekniği ile saç ekimi operasyonları gerçekleştirmekteyiz. Fue tekniği kullanarak saç ekimi operasyonlarında lokal anestezi altında saçın arka bölgesinden dökülmeye dirençli her iki kulak arasından mikro motor yardımıyla aldığımız saçlar ön tarafta dökülmüş kişiyi rahatsız eden bölgeye ekilmektedir.


Saç ekimi üç aşama içerisinde gerçekleştirilir. İlk aşamada tek tek mikro motor yardımıyla her iki kulak arkasından saç kökleri alınır. Buradaki saçlarınız hiçbir zaman dökülmemeye kodlandığı için buradaki köklere ihtiyaç duyulur. Hasta yüz üstü yatırılarak ortalama 1.5 saat içerisinde saç kökleri alındıktan sonra rahat bir şekilde bir koltuğa oturarak, karşısında televizyon izleyerek veya maillerinize bakabileceğiniz kadar rahat durumda ayrı ayrı saç kanalları açılmaktadır. Alınan greft sayısı kadar ortalama 2000 veya 3000 greft kök alındıysa eksik olan bölgeye orantılı olacak şekilde saç kanalları açılır. Üçüncü aşamada ise alınan saçlar tek tek açılmış olan kanallara ekilmektedir.
Fue saç ekimi tekniğinde ağrı oluşmaz. Şişlikler ve morluklar ortalama birkaç gün sürer. Operasyondan 3 gün sonra şişlik ve morluklar azalır. Operasyondan 4 gün sonra sosyal yaşantınıza geri dönebilirsiniz. 
Saç ekimi sonrasında oluşan kırmızılıklar veya akıntılar ortalama 5 gün kadar sürer. Sonrasında yaklaşık 1 hafta sonra saç ekiminin yapıldığı belirli olmayacak şekilde görülebilirsiniz. Saç ekimi yapılmış olan saçlar, kökleri kafa derisinde kalması kaydıyla üzerindeki kıllar 13 gün sonra dökülmeye başlar. Ortalama 3 ay sonra içerde kalmış olan köklerden yeni saçlar çıkmaya başlar. Ameliyattan 6 ay sonra ekilen saçlar %70 olarak çıkmaya başlar. Son şeklini almasını ise 1 yıl kadar sürmektedir.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN