Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Dünya genelinde en sık erkekler tarafından yaptırılan estetik cerrahi operasyonu saç ekimidir. Saçları dökülmüş olan bireylerde mutsuzluk ve psikolojik olarak oldukça fazla etkilendiklerini görmekteyiz. Saçları dökülmüş olan bir kişi olduğundan fazla yaşlı gösterdiğinden dolayı bireylerin saç ekimi ihtiyacı olduğunu kanıtlamaktadır.


Saç ekiminde günümüz koşullarında en başarılı teknik fue saç ekimi tekniğidir. Hiçbir ağrı acı hissettirmeyen, nihai sonuçların alınabildiği teknik olarak bilinen ve tüm estetik cerrahlar tarafından kullanılan en başarılı yöntemdir. Saç ekimi yaptıracak olan kişilerde ilk önce operasyona başlamadan önce dökülmüş olan alanın belirlenmesi yapılır. Çeşitli ölçümler sağlanarak yüz yapınıza uygun saç çizgisinin belirlenmesinden sonra ihtiyaç duyulacak kök miktarına karar verilir ve kök alımı aşamasına geçilir.
Kök alımı iki kulak arasında kalan, hiçbir zaman dökülmemeye dirençli olan köklerin alınmasıyla başlar. Bu işlem öncesinde kök alımı yapılacak alan minik iğneler yardımıyla uyuşturulduğundan dolayı hiçbir ağrı ya da acı hissetmezsiniz. Saç kökleriniz mikro motor cihazı yardımıyla fue tekniği kullanılarak tek tek kök alımı yapılır. İhtiyaç duyulan kökler alınmasından sonra kanal açma aşamasına geçilir. Yani alınan köklerin dökülmüş alana yerleştirileceği saç delikleri açılır. Alınan kökler daha önceden tekli ve çiftli kökler olarak ayrıştırılması yapıldıktan sonra köklerin yerleştirilmesi sağlanır.
Saç ekimi operasyonlarında maksimum greft (kök) hedeflenerek operasyon yapılması gerekmektedir. İki kulak arasında kalan bölgede problem yaratmadan hastanın ihtiyaç duyduğu kök alımı yapılması hedeflenerek saç ekim işlemi gerçekleştirilmelidir. Ameliyat süresi alınacak ve ekilecek kök sayısına göre genelde 6 saat kadar sürmektedir. Operasyondan sonra çok küçük minimal düzeyde ağrılar hissedebilirsiniz. Baş ağrısı, diş ağrısı gibi ağrı kesiciler kullanarak rahat bir operasyon süreci geçirebilirsiniz. Operasyon öncesinde hastalarımıza verilen koruma amaçlı antibiyotikler ile ameliyat sonrasında enfeksiyon riski oluşmaz.
İlk saç yıkama aşaması operasyondan 1 veya 2 gün sonrasında hastalarımız tarafından yapılır. Saç yıkama aşaması, operasyonu gerçekleştirecek olan doktorumuz tarafından her aşaması hastamıza anlatılır. Hastamızın operasyon sonrasında yapması gerekenleri unutabileceği düşünülerek yazılı olarak notlar halinde sizlere verilir. Operasyondan 1 hafta sonra hastamız normal hayatına geri dönüş yapabilir.


Saç ekimi yapılmış olan ekim saçları 3’üncü aydan itibaren çıkmaya başlayacaktır. Ortalama olarak 6 ve 7’nci aylarda ekilen saçlar %60-70 oranında çıkmaktadır. 12-13 aydan sonra ekilen saçlar %100 oranında çıkmaya başlayacaktır. Ekilen saçların tam olarak çıkma evresini tamamlanması ortalama olarak 1 yıl sürmektedir.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN