Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


Saç Ekimi İçin Cerrah Seçimi

Saç ekimi merkezleri web sitesi olarak uzun zamandır saç ektirmek isteyen erkek ve bayan adayların size uygun olan cerrahın belirlenmesindeki 8 önemli maddeyi listelendirdik. Sonuçlar uzun vadede çok değerli olmasına rağmen, herhangi bir cerrahi müdahale yapmaya karar vermek bazen göz korkutucu bir süreç olabilir.

Saç ekimi cerrahınızı belirlerken göz önünde bulundurulması gereken 8 önemli noktayı listelendirdik.

1) Doğru cerrah ve ekibi seçmek

Saç ekimi işlemlerinde önemli olan doktorun ve ekibin tecrübesidir. Saç ekimi her zaman Plastik Cerrah eşliğinde yapılması ve minumum 3 kişilik bir ekiple tamamlanması gereken bir operasyondur.

Doktorunuzun Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği gibi saygın bir meslek kuruluşuna bağlı olduğuna emin olun.

2) En iyi klinik tesisleri

Saç ekimi yaptıracak olan tüm hastalar, seçtikleri kliniğin bakım ve hijyen standartlarını en doğru şekilde yerine getirmesi gerekmektedir. İşlem öncesinde operasyon olacağınız merkezi veya hastaneyi ziyaret ederek olası endişelerinizin önüne geçebilirsiniz. Saç ekimi muhakkak hastane koşullarında ve ameliyathane ortamında sağlanması gereken bir operasyon türüdür.

3) Yüz yüze görüşme

Herhangi bir saygın cerrah, saç ekimi işlemi uygulamadan önce hasta ile yüz yüze görüşmeyi ısrar edecektir. Doktorunuzla danışma sırasında beklentileriniz tartışılır ve saçlarınızın telafisini ister. Cerrahınız sonuçların başarılabilir olup olmadığını değerlendirmeli ve hasta için gerçekçi bir beklenti sağlamalıdır. Hastalarla ilk temas doktor tarafından sağlanmalı, satış ve pazarlama personellerine karşı dikkatli olunmalıdır.

4) Hangi tekniğin uygulanması hastaya uyum sağlıyor?

Saç ekiminde tek etkili yöntem vardır oda FUE tekniğidir. Günümüz koşullarında tüm cerrahlar tarafından kullanılan bu teknik %99 başarı oranına sahiptir. FUE saç ekimi tekniğinde iki kulak arasında kalan mesafeden alınan köklerin ömür boyu dökülmeme özelliğine sahip olmasından ve doğal bir izlenim bıraktığından ötürü bu teknik tüm Dünya genelinde kullanılmaktadır. İyileşme süreci oldukça hızlıdır ve yara, kesi vb. izler oluşmamaktadır.

Saç ekiminde kullanılan diğer bir teknik ise FUT saç ekimi tekniğidir. Bu teknik kesi yöntemleriyle yapılan ve doğal sonuçları yansıtmadığından ötürü günümüz koşullarında kullanılmayan ve önerilmeyen bir tekniktir. Şuanda dünya genelinde operasyonların tümü FUE tekniği üzerinden sağlanmaktadır.

5) Öncesi ve sonrasına ait fotoğraflar

Saç ekimi işlemlerine başlamadan önce cerrahınızın muhakkak saç dökülmesi yaşanılan bölgenin ve köklerin alınacağı kısmın fotoğraflarını çekmelidir. Belirlemiş olduğunuz doktorun daha önceden yapmış olduğu bir kaç operasyona ait öncesi ve sonrası fotoğrafları sizlerle paylaşmalıdır. Bu doktorun saç ekiminde olan başarısını değerlendirmenin en etkili ve basit yoludur. Unutmayınız ki saç ekimi operasyonu tamamlandıktan sonra en erken sonuca ulaşılması 8 ay sürer, tam olarak sonucun görülmesi ise 1 yılı bulmaktadır. Saç nakli işleminden birkaç hafta sonuç alamaz iseniz paniğe kapılmayın.

6) Görüşler

Belirlemiş olduğunuz cerrahın web sitesinde çok sayıda saç ekimi operasyonlarına ait görüşler, fotoğraflar ve videolardan oluşan içerikler bulunmaktadır. Bunlara bakarak doktorunuzu daha iyi derecede değerlendirebilirsiniz.

7) Fiyat

Saç ekimi operasyonu yurt dışında oldukça pahalı olarak yapıldığından dolayı her yıl Türkiye’de binlerce kişi bu operasyonu olabilecek için ülkemizi ziyaret etmektedirler. Bir saç ekimi işleminde iki ana maliyet vardır. Belirlediğiniz cerrahın zamanı ve klinik / hastane kullanımı. Saç nakli söz konusu olduğunda gerçekten yüksek rakamlardan oluşan ödemeler yaparsınız.

Saç ekimi fiyatları doktorun tecrübesi, ekibin sayısına, hastane koşullarına veya kliniğe göre değişiklik gösterebilir. Bazı cerrahlar ekilecek olan kök sayısına göre fiyatlandırma yaparken bazı merkezler ise sınırsız kök ekimi altında belirli bir fiyatla operasyon yapılmaktadır. Saç ekimi öncesinde sitemizde bulunan birçok doktor ve klinikten fiyat araştırması yapabilirsiniz.

8) Operasyon sonrası bakım

Saygın klinikler, operasyon sonrasında hastalara bakım prosedürlerini uygularlar. Şampuan, losyon vb. kremlerin kullanımlarıyla ilgili merkez tarafından sağlanır bu da saç ekimi sonuçlarına yansır operasyondan %100 memnuniyet sağlar.

Bir önceki yazımız olan Saç Nakli Sırasında Sorulması Gerekenler başlıklı içerimizde saç ekimi yaptıracak olan hastaların en iyi şekilde beklentilerini karşılamak için operasyon öncesinde doktorunuza yönelteceğiniz bir takım sorular hakkında bilgiler verilmektedir.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN