Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


Saç Ekimi Hakkında Merak Edilen 10 Soru

Saç ekimi işleminin yaptırılması düşünülürken Fue tekniği ile yapılan bu operasyonda hastalar tarafından operasyon öncesi birçok soru sorulur. En yaygın olarak sorulan 10 soru aşağıda yer almaktadır.

1 Saç ekimi fiyatları ne kadar?

Saç ekimi fiyatları operasyonu uygulayacak doktorun tecrübesine, merkezin kalitesine, ekilecek kök sayısına, işlemin kaç seans uygulanacağına göre değişiklik gösterebilir. Saç ekimi fiyatları hakkında ortalama bir rakam belirtememekteyiz. Çünkü Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre estetik cerrahi operasyonları hakkında internet ortamında fiyat bilgisi vermek yasaklanmıştır. Tam olarak net bir fiyat almak için doktorunuzdan randevu alarak veya fotoğraflarınızı iletişim formu ile göndererek, sitemiz üzerinden birçok doktor veya estetik cerrahi merkezlerinden fiyat bilgisi alabilirsiniz.

2 Saç ekimi sonrasında yara izi kalacak mı?

Günümüz koşullarında saç ekimi işlemi Fue tekniği ile en sağlıklı ve doğal bir şekilde sağlanmaktadır. Fue tekniği uygulanarak iki kulak arasında kalan mesafeden köklü deri alanından kökler alındıktan sonra kırmızı minik iğne deliği görünümü oluşur. Operasyon birkaç gün sonra köklerin alındığı ve saç köklerinin ekildiği bölgede yara oluşur fakat sonrasında iz durumu oluşmaz. Yaraların tamamen kaybolma süreci minimum 1 hafta ile 10 gün arasında geçer.

3 Saç nakli sırasında ve sonrasında ağrı hisseder miyim?

Saç nakli öncesinde kök alınacak ve ekilecek bölgeye lokal anestezi işlemi yapıldığı için ağrı hissetmezsiniz. Operasyon sırasında tv izleyebilir, müzik dinleyebilir, cep telefonu görüşmesi yapabilirsiniz. İşlem tamamlandıktan sonra ağrı veya acı hissetmezsiniz. Saç ekiminin günümüzde oldukça konforlu bir operasyon olduğunu belirtebiliriz.

4 Cerrahi müdahale gerektirmeyen kellik tedavileri var mı?

Kellik için tek uzun vadeli çözüm saç ekimi. Bununla beraber prp kök hücre tedavisi işlemleriyle kellik başlangıcı yavaşlatılabilir veya durdurulabilir. Prp işlemi oldukça doğaldır ve hastanın kendi kanı bir takım işlemlerden geçirilerek yeterli vitamin ve minerallerin eklenmesiyle saç dökülmesi yaşanılan alana belirli seanslar ile 30 dakikalık işlemler uzun vadede dökülme durdurulabilir.

5 Bir saç ektirme işlemi bana yeni saçların çıkmasını sağlayacak mı?

Maalesef hayır. Cerrahın uygulayacağı müdahale saçlı deri alanından ne kadar kök alırsa ekim yapılacak alana uygular ve ekmiş olduğu kök kadar saç çıkar. Eski yıllarda ölmüş olan yani kel kısımlardan yeni saçlar çıkmaz.

6 Bir saç ekiminden sonra doğal saçlarımı kaybetmeye devam edecek miyim?

Saç dökülmesi sürekli bir süreç içerisinde olup bu yüzden saç ekimi sonrası doğal olan mevcut saçlarınızı kaybetme şansınız var.

7 Saç ekiminden sonra farkı ne zaman hissedeceğiz?

Saç ekimi operasyonu hemen yanıt bir operasyon değildir ve 1 yıllık bir süreci getirmektedir. Saç ekimi işlemi tamamlandıktan sonra, yeni ekilen saçlar dökülür. Bu kaygılanacak bir durum değildir ve tamamen doğaldır. Burada önemli olan yeni köklerin deri altına yerleşmiş olmasıdır. Zaman içerisinde ekilen saçlar büyüme kaydedecek ve 3 ay sonra gözle görülür bir şekilde farkı hissedeceksiniz. Ekilen saçların tam anlamıyla büyümesi 9 ay ile 1 yıl arasında sürecektir.

8 Saç ekiminden sonra ne zaman işe gidebilirim?

Saç ekimi işleminden sonra en geç 1 hafta içerisinde işinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Hareketli bir iş yapıyorsanız minimum 10 günlük bir dinlenme süreci sizi bekliyor olacaktır. Eğer masa başında çalışıyor iseniz operasyondan 4, 5 gün sonra işlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Burada önemli olan gündelik hayatınızdaki hareketli yaşamın ekilen saç köklerine zarar vermemesini engellemektir.

Hasta operasyondan sonra evinde istirahat edebilir, hastanede kalmasına gerek yoktur. İlk birkaç gün dik durarak saç greftlerini çıkarmamaya özen gösterin. Ayrıca istirahat sürecindeyken gömlek giyilmeli, tişört gibi elbiseler giyme ve çıkarma esnasında ekilen köklerin zarar görmesine neden olabilir. Spor salonuna gitme aktivitelerinizi operasyondan bir hafta sonra başlayabilirsiniz.

9 Birden fazla saç ekimi işlemine ihtiyacım olacak mı?

Bazı kişilerde saç dökülme oranı az iken, bazı kişilerde ise oldukça fazla saç açıklığı olabilmektedir. Saç açıklığı çok az olan kişilerde tek seansta saç ekimi yapılabilir ve istenilen sonuç elde edilebilir. Saç açıklığı çok fazla olan kişilerde ise ikinci ve üçüncü seansta istenilen açıklık kapatılabilir. Donör alanda yeteri kadar saç kökü bulunan kişiler, tek seans saç ekimi yaptıranlar 1 yıl sonra ikinci operasyonu yaptırabilir. Her 1 yıl aralıklar ile birden fazla operasyon yaptırabilirsiniz.

10 Saç ekimi düşünen kişiler için en önemli husus nedir?

Saç ekimi operasyonu öncesinde en iyi cerrahı seçtiğinizden emin olun. İlgilendiğiniz doktorun Uluslararası Saç Onarımı Cerrahisi Topluluğu gibi saygın bir meslek kuruluşuna bağlı olup olmadıklarını kontrol edin. İlgilendiğiniz doktordan muhakkak daha önceden saç ekimi yapmış olduğu kişilere ait referans fotoğrafları talep edin. Saç ekimi endüstrisi büyük oranda düzensizdir, yani bir şey yanlış giderse herhangi bir tazminat biçimi kalmayacak demektir.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN