Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


Saç Ekimi Acı Veren Bir İşlem Midir?

Saç ekimi cerrahi teknik gerektiren operasyon türüdür ve lokal anestezi içermesi gerekmektedir. Lokal anestezi saç köklerinin alınacağı ve daha sonrasında ise saç kanalları içerisine ekilecek köklerin uyuşturulması işlemine denilmektedir. Yani lokal anestezi çalışma yapılacak alan üzerinde hastanın ağrı sızı hissetmemesi için yapılmaktadır.


Lokal anestezi işlemi sırasında hastalarımız bir miktar ağrı hissedebilir. Bu tamamen çok kısa süren geçici bir durum olarak değerlendirebiliriz. Amacımız operasyonun başından sonuna kadar hastanın konforlu ve kendini rahat hissedebileceği bir operasyon süreci yaşatabilmektir. Saç köklerinin alınacağı ensenin üst kısmı yani iki kulak arasında kalan mesafeden alınan kökler, ön saç çizgisine kadar ulaşan 2 lokal anestezi alanının uyuşturulması işlemiyle hastalarımız oldukça ferah bir operasyon süreci geçirir.
Lokal anestezi işlemine ilave olarak hastalarımıza sedasyon anestezisi işlemi de ilave edilebilir. Sedasyon işleminin bizlere getirisi nedir? Lokal anestezi işlemi uygulanırken hissedilen ağrıyı, acıyı da ortadan tamamen kaldırarak hastalarımızın daha konforlu bir şekilde hazırlanmasını sağlayabilir. Sedasyon anestezisinden önce belli bir süre yaklaşık 4 ile 6 saat arasında açlık durumu gerektirir. Belirtmiş olduğumuz hususlar haricinde hastalarımıza belirli bir sıkıntı yaşatmamaktadır. Sedasyon işlemi sadece hastane ortamında veya bir cerrahi tıp merkezi ortamında, anestezi uzmanı tarafından hastaya uygulanmalıdır.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN