Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


Saç Botoksu Tekniği Nedir?

Aslında saç köklerini besleyen frontal kasın diğer kaslar tarafından sıkışması sonucu kan akışının zayıflamasıdır. Botoks uygulaması ile minik belirleyen yoğun kasların işlemini azaltarak frontal kasın akışını hızlandırma işlemine saç botoks tedavisi denilmektedir. Bu yöntem sayesinde kasın yolu açılarak dökülme oranı minimum seviyeye indirilebilir. Başımızın önünde bulunan frontal kasımız bütün alından kafanın arka tarafına doğru ilerler. Bu frontal kas kafa üzerinde bulunan saçlı deriyi saran bir şekildedir. Bu bölge kafanın ön kısmına aşırı şekilde baskı yapıyorsa genelde bu baskı miniklere oynatmaya bağlı şekilde dizayn edilmiştir. Bu şekilde baskı sonucu saç köklerini besleyen kan damarlarını daraltmaktadır. Bu sebepten dolayı mimik ve hareketlere bağlı olarak saç köklerine giden kan oranı düşer bundan dolayı da saç kökleri zayıflamaktadır. Saçların dökülme sebeplerinin başında bu olay gelmektedir.


 Botoks ince çizgileri ve derinlikleri giderir. Saç botoksu ise saçlı deriyi belirli aralıklarla ve belirli mikno teknik ile yapıldığı zaman saç köklerine giden kılcal damarları genişletir ve buradaki damarların genişlemesi halinde kılcal damarlara daha fazla kan gitmeye başlamaktadır. Daha fazla kan giden bu bölgeye oksijenin daha fazla gitmesi sonucu saç dökülmesine neden olan bir hormon olan erkeklik hormonu oksijen oranının düşmesi sonucu vücut tarafından üretilir ve saç dökülmesine neden olan bir hormon saç köklerinin oksijensiz kalması sonucunda ise saç dökülmesine yol açar.


Saç dökülen bölgeye saç botoksu ile müdahale edilip oksijensiz kalan bölgeye kan ve oksijen gitmesi halinde vücut östorotrilyel maddesini üretmektedir. Bu madde saçları besleyen, sıklaştıran ve güçlendiren maddedir. Oksijen yokluğunda vücudun saçlı bölgesinde dökülme meydana gelir. Oksijen varlığında üretilen madde ile saçlı bölge güçlenir, sıklaşır ve yoğunlaşır. Saç botoksu yurt içinde ve yurt dışında klinik çalışmaları yapılmış son derece güvenilir ve başarılı sonuçlar elde edilmiş en iyi tekniklerin başında gelmektedir.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN