Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


Robotik Saç Cerrahisi Nedir?

Robotik saç cerrahisinin robotik saç ekimiyle normal saç ekimi arasındaki farkları nelerdir?

Saç ekimi 3 basamakta gerçekleştirilen bir işlemdir. 

1. Aşamada kıl kökleri ense bölgesinden tane tane ameliyatsız bir şekilde toplanır.

2. Aşamada çelikten yapılmış kesici bir aletle tane tane, açısına yönlerine ve sıklığına dikkat edilerek kanal açma işlemi yapılır.

3. Aşamada toplanan saç kökleri yuvalarına teker teker yerleştirilir.

Robotik saç ekimin de 3 aşamanın şuanda ilk 2 aşamasını gerçekleştirebilmektedir. Yani robotla kök toplayıp tekrar yine robotla kanal açma işlemleri yapılabiliyor.

Robotik saç ekimi


Robotun ne üstünlüğü var ve farkı nedir?

Robotla saç ekimi şuanda dünya genelinde teknolojik olarak en yüksek saç kökü ekilebilen teknolojidir.

Nedir bu yüksek teknolojinin sizlere sağlayacağı avantajlar?

Ense bölgesinden kökleri topluyor. Ense bölgesinden kök toplamak demek aslında orada tohum toplamak gibidir. Bu tohumu toplarken manuel elle toplamalarda %20 – 25 oranında kayıp olabiliyor. Fakat robotla toplandığı zaman sıfıra yakın hata ile toplanabiliyor. Kök toplama işlemi yapılırken neredeyse robotta %20 – 25 gibi köklerin net bir şekilde sayı olarak daha kaliteli bir şekilde çıkarılabilmektedir.

İkinci önemli avantajına gelince kökleri toplarken manuel toplamada yani fue motoruyla köklerin alınmasında aynı kalitede sonuç elde edilemiyor.

Neden?

Köklerin alınması esnasında aynı açılar ile kökler alınmadığından dolayı köklerin çıkarılması esnasında bir takım zarar görme durumları oluşabilmektedir. Fakat robotla kök toplama esnasında robotun ucunda bulunan optik okuyucu sayesinde robotlar cildin altındaki köklerin açısını görebildiği için bütün kökleri aynı kalitede toplayabilmektedir. Dolayısıyla zayiat sıfıra yakın, kalite %100 oranında oluşmaktadır.

Robotik saç tasarımı


Ön bölgede kanal açarken ise hastanın fotoğraflarını önden, yandan, arkadan ve tepeden çekerek bilgisayar ekranına yüklüyoruz. 3 Boyutlu bir şekilde hastanın ekim yapılacak alanını ekrana taşıyoruz. 3 Boyutlu bir şekilde tıpkı mimarların kullandığı bir projeyi inceler gibi bu programlar sayesinde hastanın neresine ne kadar kök ekileceğini, hangi yönlerde ve hangi açıyla kök ekilmesi gerektiğini projelendirebiliyoruz.

Saç analizi


Robotik saç ekiminde bu işi geçmiş tecrübesiyle bilen bir hekime, bu işte deneyimli ve donanımlı bir ekibe ve o robotu yönetebilecek, eğitimini almış bir ekibe ihtiyacınız var.

Saç dökülmesi yaşanılan alan


Dünya genelinde şuanda teknolojiyi en yoğun kullanan Japonya, Almanya, İngiltere gibi ülkelerden sonra robotik saç nakli ülkemizde son derece iyi düzeyde yapılabilmektedir. Dünya’nın ilk beşinci sırasındaki teknolojiyi bizler kullanıyoruz ve Dünya’nın dört bir tarafından ülkemize gelen insanlar robot cerrahisi ile saç ekimi operasyonlarını ülkemizde sağlamaktadır.

Robotik Saç Ekiminin Faydaları Nelerdir?

  • Hemen hemen ağrısızdır.

Robotik saç ekimi işlemi öncesinde köklerin alınacağı ve ekileceği bölgelere lokal anestezi işlemi yapıldığı için ağrı veya acı hissetmezsiniz.

  • Akıllı algoritmaya sahiptir.

En verimli olan kökler alınıp nitelikli köklerle ekim sağlanır.

  • Daha sağlıklı kanal açma işlemi uygulanır.

Alınan köklerin yerleştirilmesi için kanal açma işlemi uygulanır. Mevcut sağlıklı saç köklerine zarar verilmeden doğal oluşturulan kanal açma dağılımı oluşturur.

  • Manuel fue saç ekimine göre hata olasılığını ortadan kaldırır.

Saç açıklığına göre orantılı düzeyde kök alımı sağlar ve hata payı neredeyse yoktur.

  • Hızlı iyileşme görülür.

İşinize ve gündelik hayatınıza hızlı bir şekilde geri dönmenizi sağlar.

Doğal ve Kalıcı Saç Büyümesi

Robotik saç cerrahisi operasyonundan birkaç ay sonra nakledilen saçlar büyümeye başlayacaktır. Yeni nakledilen saçlarınızın geri kalanı ise zaman içerisinde istikrarlı bir şekilde büyüme kaydedecektir. Yaklaşık olarak operasyondan 6 ay sonra önemli bir derecede ekilen saçların uzadığını fark edeceksiniz. Altıncı aydan sonra her geçen ay içerisinde saç köklerinizin biraz daha büyüdüğünü hissedeceksiniz.

Manuel Fue Tekniğiyle Robotik Saç Ekiminin Farkı Nedir?

Robotik saç ekimi farkı nedir?

Robotik Teknikte Sıkça Sorulan Sorular

Robotik saç ekimi nasıl çalışır?

Robotik saç ekimi dijital görüntüleme ve hassas robotik yöntemlerden faydalanarak ekim işlemi için sağlıklı köklerin alınması hedeflemektedir. Lokal anesteziyi robot kendi yapar kökleri alır ve kanal açma işlemini tamamlar. Daha sonra alınan kökler Plastik Cerrah ve ekip sorumlusu tarafından köklerin yerleştirilmesi sağlanır.

Robotik saç ekimi seansının fiyatı nedir?

Tedavi ücreti doktorunuzun iştirakiyle belirlenecektir. Arzu ettiğiniz yeni saç miktarına bağlı olarak saç ekimi fiyatları belirlenir. Ödeme seçenekleri ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için doktorunuza danışabilirsiniz.

Robotik saç ekimi acı veriyor mu?

Operasyon öncesi köklerin alınacağı ve ekileceği alana lokal anestezi işlemi uygulandığı için hasta neredeyse hiç ağrı hissetmemektedir. Bazı kişilerde operasyon sonrasında hafif düzeyde rahatsızlık ve şişme yaşayabilir. Bu süreci ağrı kesici ilaçlar yardımıyla 3 gün içerisinde azaltabilirsiniz.

Robotik saç ekiminde sonuçlar kalıcı mı?

Evet. Robotik saç ekimi operasyonunda iki kulak arasında kalan, ensenin üst bölümünde bulunan dökülmemeye kodlanmış olan saçlı alandan kökler alındığı için nakledilen saçlar bir ömür boyu dökülmeyecektir.

İyileşmek ne kadar sürer?

Robotik saç ekimi işlemlerinde hiçbir cerrahi kesi veya dikiş gerekli olmadığı için iyileşme süresi oldukça kısadır. Genellikle operasyondan 1 veya 2 gün sonra günlük olarak yapmış olduğunuz aktivitelere geri dönebilirsiniz.

Robotik yöntemle ekilen saçlar ne zaman çıkmaya başlayacak?

Ekilen saçlar doğal olarak aşamalı düzeyde çıkmaya başlayacaktır. İşlemden yaklaşık olarak 3 ay sonra yeni saç telleri görülür ve tam 1 yıl boyunca artmaya devam edecektir. Yaklaşık olarak 6 ayda belirgin bir iyileşmenin tadını çıkaracaksınız ve tam 1 yılın sonunda asıl nihai sonuçları göreceksiniz.

Donör alanda iz kalacak mı?

Saç köklerinin alınmış olduğu donör sahada çok az miktarda bir iz oluşabilir. Dışarıdan bakıldığı zaman saç kökü alındığı anlaşılmaz.

Robotik saç ekimi kaç saat sürmektedir?

Genellikle saç ekimi operasyonları 4 ile 8 saat arasında geçen bir süredir. İşlem sırasında koltuğunuzda rahat bir şekilde oturursunuz ve işlem boyunca doktorlar sizinle beraber orada saç ekimi ameliyatınıza eşlik eder.

Robotik Saç Ekimi Nasıl Yapılır?


Robotik saç ekimi tekniği hakkında detaylı bilgilere erişmek için sitemizde bulunan üye doktor ve merkezden saç ekimi ameliyatınızın tüm aşamaları hakkında detaylı bilgi alabilir, iletişim formunu kullanarak soru ve görüşlerinizi gönderebilirsiniz.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN