Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


PRP Saç Dökülmesi Tedavisi

Prp saç dökülmesi tedavisiyle şifa sürecini iyileştirmek için vücudunuzun kaynaklarını kullanmanın eşsiz bir yöntemidir.

Prp kişinin kendi kanından alınan trombositlerin özel tüplerde zenginleştirilerek, büyüme faktörlerinin arttırılmasıyla kişinin tekrar cildine enjekte edilmesi tedavisidir. İngilizce karşılığı ise Platelet Rich Plasma tedavisidir. Tamamen kişinin kendi kanından alındığı için hiçbir şekilde alerji ve yabancı cisim reaksiyonu yaratmaz. Bu işlem sonrasında saç dökülmesi sorunu yaşayan herkes dökülme seviyesini durdurabilecektir.

Prp kök hücre tedavisi ile cildin hemen yüzeysel tabakalarına sanki saç mezoterapisi işlemi yapılır gibi bu büyüme faktörlerinden zenginleştirilmiş hücreler verilmektedir. Bu tedaviyle birlikte yüzeysel kırışıklarda düzelme, cildin canlanması, parlaklık ve bazen de leke tedavilerinde ek olarak kullanılabilmektedir.

Prp kök hücre tedavisi


Tabi ki Prp iyi bir tedavi olmakla birlikte yüz germe amacını ya da ciltteki sarkmaları tedavi etmemektedir. Sadece cildin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve amino asitleri vermek yerine kişinin kendi kanıyla bunları tetikletmesi amaçlamaktadır.

Ortalama 2,3 hafta aralıklarla toplam 3 seans yapılmaktadır. Uygulama sırasında lokal anestezili bir krem sürülür ve akabinde ağrı sızı hissettirmeden küçük aralıklarla uygulama planlanır. İşlemden bir hafta sonra hasta cildinin daha canlı ve berrak olduğunu hissedecektir.

PRP Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Saçların dökülmesine karşı PRP Tedavisinin avantajları:

 • Basit olarak uygulanabilecek cerrahi bir tekniktir.
 • Seans toplamda 60 dakika içerisinde tamamlanır.
 • Güvenli ve güvenilir sonuçlar sağlar.
 • Çok hızlı iyileşme süreci görülür.
 • Her şeyden önce doğal görünümlü ve nihai sonuçlar elde edilir.
 • Doku onarımını ve iyileşmesini teşvik eder.

Prp Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Hastanın kendi kanından alınan kan hücreleri veya trombositler büyüme proteinleri dahil edilmek üzere yüksek konsantrasyonda zengin plazma hücreleri kafa derisine özel mikro iğneler kullanılarak enjekte edilir. Saç büyümesini daha fazla arttırmak ve dökülmeyi durdurmak için bu işlem yeterli olacaktır. Prp saç dökülmesi tedavisi aynı zamanda saç ekimi operasyonu sonrasında da destekleyici olarak kullanılabilir.

Prp saç dökülmesi tedavisi


Saç Ekiminde Prp Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Saç ekimi sonrası ekilen saçların büyümesi ve iyileşmesini teşvik etmek için Prp tedavisinde üç işlevsel noktaya odaklanılmıştır.

 1. Saç ekimi işlemi sırasında ve sonrasında saç kökü canlılığını korumak ve geliştirmek için,
 2. Saç ekimi sonrasında dokuların onarımı ve iyileşmesini desteklemek ve geliştirmek için,
 3. Canlılığını kaybetmiş ve tamamen dökülmüş olan saç köklerini canlandırmak ve yeni saç büyümesini teşvik etmek için.

Saç köklerinin canlılığını korumak ve arttırmak için:

Saç kökleri donör alandan çıkarılarak dökülme alanı yaşanılan bölgeye nakledilen saçlar operasyon sırasında birkaç nedene bağlı olarak hasar görebilmektedir.

 • Verici alandan çıkarılan saç kökleri çıkarılma esnasında yeteri kadar solüsyonlu kaplar içerisinde nemlendirilmediği için zarar görebilmektedir.
 • Saç kökleri alındıktan sonra kökler oksijen ve besin maddesi açlığı nedeniyle zarar görebilir.
 • Saç köklerinin bulunduğu ortam içerisindeki sıcaklık, asit ve alkalin değişiklikler köklere zarar verebilmektedir.

Saç köklerinin canlılığını koruması ve alınan saç köklerinin yeteri kadar besin kaynaklarından faydalanması için operasyon öncesi ve sonrasında Prp kök hücre tedavisine ihtiyaç duyulmaktadır.

Yapılan araştırmalarda PRP tedavisinin operasyon öncesi ve operasyon sonrasında saç köklerinin canlılığını geliştirdiğini, ekim sonrası doku iyileşmesinin daha hızlı görüldüğü ve saç büyümesinin arttırdığını göstermiştir.

Prp Tedavisi Sıkça Sorulan Sorular

Prp yeni yapılan bir işlem mi?

Hayır, prp tedavisi yıllardır cerrahi uygulamalarda kullanılan ve yara bakımı, hücre tedavisi için yardımcı olarak görev yapan bir tedavidir. Saç dökülmesi tedavilerinde ve saç ekimi sonrasında uygulanan umut verici ve kolay uygulanabilen bir yöntemdir. Genel olarak, vücudun belirli bölgelerinde PRP'ye yaklaşık% 70-80 oranında önemli bir yanıt oranı olduğu kabul edilir.

Prp tedavisi acı verir mi?

Uygulanacak işlem saç dökülmesi alanı yaşanılan bölgeye lokal anestezi yapıldığı için uygulanacak işlem sırasında ağrı veya acı hissetmeyeceksiniz.

Prp doğal bir yöntem mi?

Evet prp kök hücre tedavisinde oldukça doğal bir yöntemdir. Hastanın kendi kanını taşıyan biyolojik hücrelerinin birlikte kullanılmasıyla doğal olarak saç büyümesini geliştiren ve durdurmayı önleyen bir tekniktir.

Prp tedavisinde riskler nelerdir?

Prp tedavisinin alerjik reaksiyon riski bulunmamaktadır. Çünkü zenginleştirilmiş plazma hastanın kendi kanını taşıyan hücrelerden oluşmaktadır. Enfeksiyon oluşma riski çok nadir olarak karşılaşılabilir.

Prp nerede ve kimler tarafından yapılmalıdır?

Prp kök hücre tedavisi tamamen bir doktor tarafından ve hastane koşullarında, ameliyathane ortamında yapılmalıdır.

Prp tedavisi ne kadar sürer?

Gerçek prosedürdür, tedavi edilen bölgeye bağlı olarak ortalama 60 dakika zaman almaktadır.

Bu tedaviyi tekrarlamam gerekiyor mu?

Hastanın bireysel ihtiyaçları ve tedavi planına bağlı olarak istenilen sonuç elde edilinceye kadar prp saç dökülmesi tedavisi uygulanabilir. Deneyimlerimize göre 6, 12 aylarda düzenli uygulanan prp tedavilerinde başarılı olabileceğini yansıtmaktadır.

Prp tedavisi öncesi ve sonrasında ne yapmalıyım?

Hasta prp tedavisi öncesinde son üç gün içinde ve yedi gün boyunca tüm anti steroid ilaçların kullanmaması gerekmektedir. Yani aspirin dışında satılan Voltaren, Naprosyn, Exen, Endol, Etol, Profenid, Rantudil vb. ilaçların kullanılmaması gerekir.

Prp tedavisi fiyatları ne kadar?

Operasyon ücretleri hakkında Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan uyarılar neticesinde internet sitelerinde fiyat bilgisi verilmesi yasaklanmıştır. Saç ekimi ve prp tedavisi hakkında fiyat almak için sitemizde bulunan doktor ve merkezler ile iletişime geçerek fiyat, randevu, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Saç ekimi operasyonu öncesi ve sonrası hakkında daha fazla bilgi edinmek için sıkça sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN