Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


Kısaca Saç Ekimi Operasyonu

Saç ekimi işlemlerine başlanılmadan önce ilk olarak yapılması gereken işlem hastanın saç analizinin yapılmasıdır. Saç analizinin amacı bilgisayar ortamında açık olan alanların tespitinin net olarak sağlanması ve donör alandaki saç kökleri sayısının ve kalitesinin belirlenmesi için yapılır. 


Bir sonraki aşama ise saç çizgisinin belirlenmesidir. Saç çizgisinin belirlenmesi saç ekimi operasyonlarındaki en önemli aşamadır. Yapılan işlemin doğal gözükmesi bakımından yüz hatlarınıza uygun saç çizgisinin en iyi şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Saç ekimi işlemlerinde belirli standart ölçümler var fakat ön saç çizgisini belirleyen değişik faktörler bulunmaktadır. Kafa yapısı, donör alandaki saç sayısı, hastanın istekleri, yaşı gibi bunların hepsi önemli faktörlerdir. Saç çizgisi belirlenirken hastanın burun boyuyla alın saç çizgisinin boyunun hemen hemen birbirine eşit olması gerekiyor. Çıkan sonuca göre de saç çizgisi doktor tarafından çizilmesi gerekir. Saç çizgisi belirlendikten sonra hastanın operasyon öncesinde her profil açısından operasyon öncesi fotoğrafları çekildikten sonra saç tıraşı olması gerekmektedir ve saçlar sıfıra vurulmalıdır.
Bütün çabamız planlamalarımızın hepsinin neticesinde doğal, çok fark edilmeyen ve hatta hastayı tatmin eden bir sonuç elde etmektedir. Saç kökleri alınmadan önce iki kulak arasında kalan bölge uyuşturulduktan sonra ihtiyaç duymuş olduğunuz kök miktarı kadar mikro motor cihazı yardımıyla saç kökleri alınır. Alınan kökler küçük kaplar içine konulur ve tekli, çiftli, üçlü olarak ayrıştırılır. En uzun aşama saç kökü alma aşamasıdır. Ortalama 2,3 saat kadar sürebilmektedir. Kök alınması sırasında ağrı, acı hissetmezsiniz.
Alınan kökleriniz saç kanalları açıldıktan sonra ekim işlemine geçilir. Kafamızın önünden başlanır ve arkaya kadar devam eder. Önlere tekli saç kökleri, arkaya giden kısımlara doğru ise çiftli olan saç kökleri yerleştirilir. Kökleri tekli ve çiftli olarak ayırmamızın amacı yapılan işlemin doğal olması içindir. Saç kanallarının açılması ekilecek kök durumuna göre değişiklik gösterilerek ortalama 1 saat kadar sürmektedir. Köklerin açılan kanallar içine yerleştirilmesi ise ortalama 3 saat kadar sürmektedir. Kökler tek tek saç kanalları içerisine cımbız yardımıyla yerleştirilir. Bu işlem sırasında hiçbir acı hissetmezsiniz. Telefonunuzla ilgilenebilir veya tv izleyebilirsiniz. Saç kökleri yerleştirildikten sonra pansuman işlemleriniz sağlandıktan sonra hastamız evine yolcu edilir. Bundan sonraki aşama ise hastanın yeni saçlarının çıkmasını bekleyişi olacaktır.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN