Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


Fue Saç Ekimi Cerrahisi

Fue saç ekimi tekniği, kişiye ait olan saç köklerinin kafa derisinin arka ve yan kısımlarından alınıp, dökülme alanı yaşanılan bölgeye tek tek ekilmesi işlemidir.

Avantajı ise kafa derisinin arka tarafından hiçbir şerit alınmamasından ötürü skar oluşumunun az olmasıdır. Fue tekniği ile çoğu hastada kök alınan bölgedeki iyileşme süreci bir ila on gün arasında sürer. Bu bölge iyileşene kadar kırmızı bir şekilde görülür ve 10 gün içerisinde geçer.

FUE, saç dökülmesinden veya traş edilmesinden hoşlanmayan erkekler için ideal bir yöntemdir.

Fue Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

  • Fiziksel travma, yüz yaralanması, yol kazaları, endüstriyel kazalar, termik ve kimyasal yanıklar sonucunda saçları zarar görmüş ve saçlarını kaybetmiş kişiler saç ektirebilir.
  • Saç dökülmesine neden olan kanser, radyoterapi hastalığı taşıyan kişiler saç ekimi operasyonunu tedavi aşamalarını bitiren kişilere uygulanabilir.
  • En popüler nedenler arasında kozmetik sebepler yer alır. Erkekler saç dökülmelerinin benlik saygısına ve hatta kariyer umutlarına zarar verebileceğini düşünerek saç ekimi yaptırır. Bir saç ektirme işlemiyle bu soruna kalıcı bir çözüm sağlayabilirsiniz. Ekilen saçlar kalıcıdır ve hiçbir zaman dökülmez.
  • Psikolojik ve aileden gelen genetik sebeplerden ötürü bayan ve erkeklere fue saç ekimi tekniği uygulanabilir.

Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Fue saç ekimi donör bölgeden yani iki kulak arasında kalan mesafeden alınan, tek tek saç kök alım esasına dayalı, ağrısız ve son derece doğal bir cerrahi tekniktir. Son yıllarda tüm saç ekimi işlemlerinde fue saç ekimi cerrahisi kullanılır.

İlk olarak hastanın yüz hatlarına uygun saç çizgisi planı oluşturulduktan sonra saçlar sıfıra kesilir ve lokal anestezi altında saç kökleri mikromotor yardımıyla alınır. Bu işlem sırasında hiçbir acı, ağrı durumu oluşmaz. Köklerin alınmış olduğu bölgede hafif bir yara izi olsa da, verici alanda genellikle küçük kırmızı noktalar görülür, ancak birkaç gün sonra kaybolurlar.

Saç dökülmesi yaşanılan alan ile orantılı düzeyde alınan kökler yardımcı personeller tarafından tekli ve çiftli kökler olarak ayrıştırılır. Köklerin dökülmüş olduğu alan minik iğneler kullanılarak açılır. Minik iğneler ile açılan saç kanalları içine kökler yerleştirilir. Operasyonun doğal olması, dışarıdan bakıldığında saç ekimi yaptırdığınızın anlaşılmaması için saç dökülmesine yaşanılan bölgenin ön kısımlarına tekli kökler, arka kısma doğru gidildikçe çiftli saç kökleri ekilir.

Uzun Saçlı Kişilere Fue Tekniği

Bazı hastalar mevcut uzun saçlarını kestirmeden fue saç ekimi talebinde bulunmak isteyebilir. Köklerin verici alandan uzun bir şekilde alınması hiç endişe edilecek bir durum değildir.

Donör bölgedeki kökleri elde edebilmek için kafa derisinin arka veya yanının yalnızca çok küçük bir bölümünü traş ederiz. Traş edilen donör bölgeden ihtiyacınız kadar kök alımı yapılır ve dhi saç ekimi tekniği ile saç kalemleri içine yerleştirilen kökler uzun saçlı olan kısımların arasına yerleştirilir. Traş edilen bölge sadece saç nakli yaptığınızı bilen kişilerce kolayca bulunabilir ve kısa bir süre sonra o bölge hızlıca büyür.

Fue Saç Ekimi Sonrası Bakım

Saç ekimi operasyonunuz tamamlandıktan sonra 30 dakika içerisinde evinize gidebilir, ancak araba kullanmamanızı öneririz.

Ameliyat sonrası iyileşme için minimum 1 hafta ile 10 güne kadar süre gereklidir. Bu süreç içerisinde saç ekimi yapılmış olan bölgeye zarar vermemeniz ve gerekli bakım talimatlarını uygulamanız gerekmektedir.

Fue tekniğinin başlıca yararı yara oluşumundaki azalmadır. Deri altındaki kökler çabucak iyileşir ancak küçük dairesel izler bırakır. Bu süreç ise 10 gün içerisinde tamamen kaybolur.

Fue, özellikle çok fazla hareketli kişilerde oldukça fayda sağlar. Çünkü fue tekniği gündelik yorucu aktivitelere ve hareketli yaşama sınırlama getirmez. Çok sıkı veya çok gevşek saç derisi bulunan hastalar için yararlıdır.

Operasyondan sonra üç veya dört ayda bir yeni saçlar çıkmaya başlayacaktır. Bununla birlikte, yeni saçlarınızın görünüşünüzde önemli bir kozmetik fark yaratması en az altı ile sekiz ay sürer.

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi İçin Cerrah Seçimi başlıklı içeriğimiz de uzun zamandır saç ekimi planlayan kişiler için doktor seçimi, en iyi merkezin belirlenmesi, görüşme aşaması ve hangi tekniğin hastaya uygun olup olmadığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN