Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


Dhı Saç Ekimi Tekniği Nedir?

Bu tekniğin en büyük avantajı var olan saçlara zarar vermeden saç aralarındaki boşluklara odaklanarak daha sık ve daha doğal bir saç ekimi işleminin yapılabilmesidir. Klasik tekniklere oranla iyileşme süreci hızlı olduğu için normal hayata en kısa sürede geri dönülebilmektedir. Öncelikle bilgisayar destekli saç analiziniz yapılarak saç derilerinizin yapısı, kalitesi, saç dökülme potansiyeliniz, donör alanınızın yoğunluğu ve ekilebilecek greft sayısı hesaplanır. Tercihen saçlarınız belli bir uzunlukta kesilir ve ön saç çizginizin tasarımı yapılmak üzere hazırlanır.


Donör bölgesine lokal anestezi işlemi yapılarak ense bölgesi uyuşturulur. Daha sonrasında saç kökleri etrafındaki doku parçası alınarak köklerin zarar görmemesi için mikro motor desteği ile kökler alınır. Alınan kökler solisyonlar içerisinde bekletilerek doku ömrünün uzun kaliteli olması beklenir. Kökler tekli, çiftli ve üçlü olarak ayrıştırılır. Doku alım işlemi bittikten sonra saç ekimi yapılacak alanın lokal anestezi işlemi yapılır. Alınan kökleriniz implant kalemlerinin içine tek tek konulur. Saç ekim işlemine planlanmış olan ön saç çizgisinden başlanır ve kalemlere yerleştirilen greftler saçların doğal çıkış açılarına uygun bir biçimde ekilir. Bu sayede mevcut saçlar korunarak ekim işlemi tamamlanmış olur. Dhi saç ekimi tekniğinde kanal açılmadığından kabuklanma süresi klasik tekniklere göre çok daha düşüktür ve iyileşme süreci çok hızlıdır.
Saçlar operasyondan sonra 5,6 gün kadar kabuklanma ve bu kabukların dökülmesi sürecini yaşar. 15,21 günde şok dökülme evresi başlar sonra dökülme seyri yavaşlar ve durur. Üçüncü aydan sonra yeni saçların çıkışları gözlemlenebilir hale gelmektedir. Altınca ayda saçların %60 oranında çıkış yapmış olduğunu görebiliyoruz. On ikinci aydaysa saçın son halini ulaşmış olduğunu görüyoruz.

DHI Saç Ekimi Tekniğinin Avantajları Nelerdir?


Dhı saç ekimi tekniğinde fue yöntemindeki gibi kanal açma yöntemi uygulanmaz. İmplant kalemi kullanılır ve donör alandan alınan saç kökleri implant kalemi içerisine yerleştirilir ve saçsız olan yerleri ekim yapılır. Hatta seyrelmiş saç kökleri arasına da girilip ekim yapılabilmektedir. Fue saç ekimi tekniğinde dhi tekniği uygulandığında kanal açma işleminde sağlıklı saçlara bazen zarar verebilir ama dhı tekniğinde bu oran gittikçe düşürülmüştür. İyileşme süreci de diğer tekniklere göre çok hızlıdır. Çünkü 3,4 gün içerisinde kabuklanma ve ödem sorunu çözülmüş olur. Fue tekniğinde ise 10 güne kadar sürmektedir. Bu teknik ile kısaca daha kısa süre içinde normal hayatınıza geri dönüş yapabilirsiniz.

DHI Saç Ekimi ve Fue Saç Ekimi Tekniği Arasındaki Fark Nedir?


Dhı saç ekimi yöntemiyle fue saç ekimi yöntemi arasındaki en önemli fark kanal açmadır. Dhı tekniğinde ise kanal açılma ihtiyacına gerek duyulmaz. Direk implant kalemi içerisine yerleştirilen kökler saç köklerinin yönlerine göre ekim yapılır ve daha normal bir görüntü sağlar. Dhı tekniğinde iyileşme süresi daha azdır 3,4 gün içerisinde kabuklanma, kızarıklık yaklaşık olarak ortadan kalkarken fue tekniğinde ise 10 güne kadar sürebilmektedir. Dhı tekniğinde daha hızlı günlük yaşantınıza geri dönerken fue saç ekimi tekniğinde ise biraz süre uzamaktadır. Ayrıca yapılan lokal anestezi ve solüsyonlarla dhı tekniğinde köklerin daha hızlı ve çabuk toparlanmasına sebep olmaktadır.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN