Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


SAÇLARA İYİ GELEN EN İYİ VİTAMİNLER

Şampuanlar, saç kremleri ve saçlarımızı sağlıklı ve dışarıdan güçlü tutmak için birçok ürün var. Peki bunlardan hangisi saçlarımız için daha faydalı?

Saçımızın gerçekten sağlıklı olması için gereken tüm besin ve mineralleri aldığından emin olmak için ne yapabiliriz?

Vücudumuz için aldığımız gıdaların bir miktar yararı olması gerekmektedir yani tüketilen herhangi bir yiyecek ya da içeceğin vitamin ve minerallerle zengin karışıma sahip olması gerekir. Bununla birlikte, bazen diyet yaptığımız zaman ihtiyacımız olan vitamin ve mineralleri alamamaktayız, bu nedenden dolayı vitamin takviyeler mükemmel bir çözüm olabilir.

Saçlarımızın neden gerekli vitaminlere ihtiyacı var?

Vücudumuzdaki diğer hücreler gibi, saçlarımızın da kendini sağlıklı tutabilmesi için belirli bir oranda vitamin ve minerallere ihtiyacı vardır. Aynı zamanda, gelişmek için vitaminli içeriğe sahip her türlü besin ürünlerini tüketmek gerekmektedir.

Saçlarımıza hangi vitamin ve mineraller gerekiyor?

Saçlarımızın ihtiyaç duymuş olduğu vitaminler söz konusu olduğunda, aşağıda yer alan dört madde saç köklerinin büyümesinde en önemli unsurlardır.

Protein: Saçlarımız ve tırnaklarımız çoğunlukla protein, özellikle keratinden oluşur. Proteinler saçlarımızı güçlü kalmasına ve zarar görmemesine yardımcı olur.

Çinko: Çinko saç köklerini onarmak ve büyütmek için koruma sağlamaya yardımcı olur. Aynı zamanda saç dökülmesine hafif düzeyde katkıda bulunduğu kanıtlanmıştır.

Biotin: Biotin saç köklerine karşı günlük rutinlerden oluşabilecek hasarları onarmaya yardımcı olur. Aşırı saç şampuanlama, üfleme, kurutma ve güzellik işlemleri saçlara zarar verir. Biotin bu hasarın bir kısmının yeniden yapılandırmasına yardımcı olur.

D Vitamini: Bağışıklık sistemimizi en üst seviyede tutmak için hayati öneme sahiptir. Zayıf bir bağışıklık sistemi, vücudumuzun çeşitli hastalık risklerine sahip olduğu anlamına gelir. Bunların bazıları androgenetik alopesi dahil olmak üzere saç dökülmesine neden olabilir.

Saçlarımız için vitamin ve takviyelerin alınmasının faydaları nelerdir?

Vücudunuzu vitamin ve minerallerle aşırı yüklememeniz önemlidir. Her gün ne yediğinizi kontrol edin ve diyetinizden aldığınız her vitamin miktarını öğrenin. Bir diyetisyenin yardımıyla bunu yapabilirsiniz. Diyetinizden eksik vitaminlerin ne olduğunu öğrendikten sonra, saçlarınızın ses getirdiği vitamin seviyelerini dengelemenize yardımcı olabilecek takviye gıdalara bakabilirsiniz.

Vücudumuzun dengeli tutulması, saçlarınızı sağlıklı ve güçlü tutmanın farklı özelliklere sahip bir dünyasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınız için en iyi sonucu elde etmek için dış bakımı iç bakımla birleştirdiğinizden emin olun. Diyetinize daha fazla meyve ve sebze eklenmesi veya günde en az 30 dakika egzersiz yapılması gibi basit günlük aktiviteler genel sağlığınızı önemli ölçüde arttırabilir.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN