Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


SAÇI KAZITMADAN TRAŞSIZ SAÇ EKİMİ

Saç ekimi operasyonları özellikle son 2017 yılında erkekler tarafından oldukça fazla yaptırılan operasyonlar arasındadır. Türkiye bu konuda en ileri ülkeler arasındadır. Öyle ki literatüre giren yeni tekniklerde Türkiye’den çıkıyor. Saç ekiminde en büyük sorun saçın tamamen kazınması ve kafa derisindeki yaraların hastayı enfeksiyona açık hale getirmesiydi. Sizlere bir Türk doktorunun geliştirmiş olduğu tedaviden bahsedeceğiz. Bu teknik ile tıbbi ve estetik dezavantaj tamamen ortadan kalkıyor.


Long hair yani uzun saçla saç ekimi yaptırabilmek mümkün. Eskiden bildiğiniz gibi saç ekimi operasyonu sağlıklı yapılabilmesi için saçları tamamen kısaltmak gerekiyordu. Yani hem ekim yapılacak hem de kök alınacak bölgenin komple kazınması gerekiyordu. Long hair fue tekniği ile saçı hiç kısaltmadan uzun olan folikülleri alıp mevcut saçların aralarına yerleştirebiliyoruz.

Kazınmış olan saçlarla normal yaşantınıza çok çabuk bir şekilde geri dönemiyorsunuz. Ama bu teknik ile ben ameliyat oldum sonra çıktım ne kadar süre sonra normal hayatımı geri dönebilirim sorusuna yanıt olarak; Uzun saç ile saç ekimi operasyonu yaptıracak iseniz operasyondan hemen sonra gündelik hayatınıza geri dönebilirsiniz. Operasyon öncesinde ve sonrası ağrı, acı durumları yaşanmaz. Dışarıdan bakıldığında bir başka kişi tarafından saç ektirdiğiniz belli olmaz. Ekilen saçların çıkma süreci ortalama olarak belirtmek gerekirse 6,12 ay arasında sürebilmektedir.

Ense bölgesinin üst kısmından mikro motor yardımıyla alınan kökler, saç dökülmesi yaşanan tek tek ekilir. Saç kökleri alınırken köke zarar verilmemesi ve dikkatli bir şekilde alınması gerekmektedir. Bu yöntem diğer tekniklere göre doktor açısından biraz daha zahmetli ve maliyetli bir yöntemdir. Saç ekimi maliyetini belirleyen unsur ise alınan kök miktarı sayısıdır.

Dr.Koray Erdoğan

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN