Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


SAÇ EKİMİNİN ARTAN POPÜLARİTESİ

Saç ekimi ameliyatının özellikle erkek adaylar için popülaritesi, son yıllarda güvenli ve verimli hale geldiği için saç ekimi yaptırmak isteyen adayların sayısında gün geçtikçe artışlar olduğu gözlemlenmektedir. Saç nakli günümüz koşullarında cerrahi müdahalede en iyi noktada olduğumuzu belirtebiliriz.

Her yaştan insan saç dökülmesi sorunu yaşayabilir. Bazı durumlarda bu travmanın önüne geçmek pek de mümkün değildir. Erkeklerde ve kadınlarda kelliğin oluşması, androjenik alopesinin ortak nedenleri arasındadır.

Anketlere göre Türkiye başta olmak üzere Dünya genelinde erkek tipi kellik sorunuyla karşılaşan 35 milyondan fazla kişi bulunmaktadır.

En iyi saç ekimi cerrahları tarafından yapılan devrim niteliğindeki saç ekimi prosedürünün uygulanmasında, saç dökülmesinin travmatik deneyimi büyük oranda kontrol altına alınmıştır. Saç ekimi işleminin doğru prosedüre göre uygulanmasında saç follikülleri donör alandan alınarak saç dökülmesi yaşanılan bölgeye tek tek ekilerek sağlanmaktadır. Günümüzde şuanda fue saç ekimi tekniği kullanılarak operasyonların tümü bu teknik üzerinden sağlanmaktadır.

Saç Dökülmesini Durdurmak İçin Yapılan Cerrahi Seçenekler

Saç ekimi ameliyatına ihtiyacı olmayan, az sayıda saç dökülmesi yaşayan ve tamamen kel olmayan kişiler kozmetik uygulamaların yanı sıra prp kök hücre tedavisi işlemiyle saçların dökülmesini durdurabilir. Estetik cerrahlar tarafından sıklıkla yapılan bir işlem olup, başarı oranı oldukça yüksektir.

Günümüzde saç ekimi tekniği fue yöntemi üzerinden yapılan bir operasyondur. Bundan tam 15 yıl öncesine kadar eski bir teknik olan fut tekniği ile saç ekimi ameliyatı yapılırdı. Hastanın donör alanından kesi yapılarak kökler alınır ve ekim işlemi gerçekleşirdi. Ama bu teknik hasta ve doktor açısından zahmetli, ağrılı ve iz bırakan bir yöntem olduğundan ötürü şuanda günümüz koşullarında fut tekniği kullanılmamaktadır. Fue saç ekimi tekniğinde ise kökler mikromotor yardımıyla lokal anestezi altında, ağrı veya acı hissetmeden tek tek alınarak sağlanmaktadır. Daha sonra alınan kökler tekli ve çiftli olarak ayrıştırma işleminden geçtikten sonra saç kanallarının açılması işlemine geçilir. Yani saçların gireceği saç delikleri açılır ve ayrıştırılan kökler tekli, çiftli olarak tek tek ekilir. Toplamda saç ekimi ameliyatı ortalama 9 saat arasında tamamlanan bir işlemdir.

2017 yılında Dünya genelinde yapılan araştırmalara göre 45 milyonun üzerinde insan saç ekimi ameliyatı yaptırdı. Diğer %15’lik kısım ise sakal, favori, bıyık, kaş, kirpik ekimi gerçekleştirmiştir.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN