Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


SAÇ EKİMİNDE ROBOTİK CERRAHİ DÖNEMİ

Avrupa birincisi olduğumuz bir konu var. Verilere göre günde saç ekimi yapılan hasta sayısı ortalama 200 kişiden fazla. Sadece Türk hastalara değil Avrupa’dan Ortadoğu’dan Dünya’nın bir diğer ucundan Amerika’dan her gün gelen 200 saçı dökülmüş kel adayına Türk ekipler saç ekimi yapıyor. Artık isteyene robotik teknoloji sayesinde daha kolay bir şekilde operasyon yaptırabilecektir. Saç ekimi robotu Amerika, İngiltere ve Japonya’dan sonra artık ülkemizde.


Teknoloji her yaşam alanımızda var olmaya devam ediyor. Önce sanayileşme ortamında başladı şimdi ise tıp alanındaki robotik sistemler ile devam ediyor. Robotik sistem bizlerin en büyük yardımcıları olacaklar ve ileride bizim için çok büyük şeyler yapacaklarını belirtebiliriz.

Robot teknolojisi saç ekiminde hatayı azaltıyor. Saç cerrahisinin gelmiş olduğu en son nokta diyebiliriz. Tıp da kullanılan belki de gerçek ilk robot hakikaten saç cerrahisine oldukça katkısı var. Geliştirilen cihaz 3 aşama üzerinden hareket ediyor. Saçların alınma aşaması, saç kanalların açılması ve bu kanalların içerisine saçların yerleştirme aşamasıdır. Tüm bunların hepsini robot yapmaktadır.

Kafanın arka bölgesinden saç toplama işlemi esnasında robot teknolojisi insan elinin hassasiyetine karşı daha az hasar garantisini ortaya koyuyor. Robotun içerisinde bulunan 3 adet kamera ile dakikada yaklaşık olarak 4000 adet resim çekiyor ve bu resimleri kendi hafızasına gönderiyor. Yani en iyi kökleri seçip alıyor.

İnsan eliyle yapılacak olan işlemler iki kat yavaş olmaktadır. Robot teknolojisi daha sağlıklı ve natural görünümlü ekim sağlıyor. Robot teknolojisiyle operasyon sırasında hiçbir acı, ağrı hissetmezsiniz. Maliyetine gelince robotun sağlamış olduğu bu avantajlardan yararlanmak isteyenler biraz kesenin ağzını açmak zorunda zira robotlu ekim normal ekimlerden neredeyse iki kat daha pahalı olmaktadır.

Op. Dr. Emirali Hamiloğlu

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN