Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


SAÇ EKİMİNDE EN SON YÖNTEMLER

Saçlarımız görüntümüzü ve psikolojimizi oldukça etkileyen bir konudur. Saçsızlık bizlerde kozmetik olarak bir kaygı yarattığı gibi aslında özgüvenimiz içinde oldukça önemlidir. Bu durumu saçlarımızı kaybetmeden anlamamız ne yazık ki çok zordur. Saçın kaybedilmesi, yok olması kişinin özgüvenini kaybetmesi için de yeterli bir sebeptir.


Saç ekiminde günümüz koşullarında şuanda uygulanan en iyi yöntem fue saç ekimi tekniğidir. Fue tekniği ile saç kökleri tek tek alınarak, ömür boyu dökülmediğini bildiğimiz ense bölgesindeki köklerin açık alanlara nakledilmesi işlemine denilmektedir. Saç ekimi yaptıracak olan kişiler güvenmiş olduğu doktorlara estetik operasyonu olması ve doktorun el yeteneğinin gelişmiş olması gerekmektedir. Çünkü alınan greftlerin yani saç köklerinin her birine ayrı yön verilmesi, saçın çıkış pozisyonunun doğru açılarla belirlenmesi ustalık gerektiren bir alandır. 

Türkiye’de sağlıklı olarak saç ekimi işlemlerinin yapılabilmesi için birinci şart olarak hastanede ve ameliyathane koşulları altında yapılması gerekiyor. Operasyonu gerçekleştirecek olan kişinin ise Plastik Cerrah olması gerekmektedir. Apartman dairelerinde, merdiven altı olarak tabir etmiş olduğumuz yerlerde saç ekimi operasyonu yaptırmamız gerektir. Çünkü bu yerler ruhsatsız merkezler olduğundan ve hastane koşullarını barındırmadığından dolayı yasaktır.

Yüz çizgilerinize ve anatomik oranına uygun olan saç çizgisi işlemi yapıldıktan sonra kök alım aşamasına geçeriz. Saç kökleri hastanın ihtiyaç duyduğu açık alana göre belirli sayıda alınan kökler tekli ve çiftli kökler ayrıştırıldıktan sonra saç kanalları açılarak köklerin yerleştirilme işlemine geçmekteyiz. Saç kanalları açılırken saçların çıkış açısını da düşünülerek kanal açma işlemi yaparız.

Hastalarımızın bizlere en çok yöneltmiş olduğu sorulardan bir tanesi de saç ekimi fiyatları olmaktadır. Saç ekimi yaptıracak olan kişiler ortalama olarak operasyon ücretlerinden bilgisi var. Dolayısıyla almış olduğunuz rakamların altına mantıken yapılamayacağını da biliyor olmanız gerektiğini düşünüyorum. Doğru bir fiyatlandırma ancak işlemin yapıldığı yerin güvenilirliğine bağlıdır. Fiyatlar ekilecek olan köke göre farklılık gösterebilmektedir. Sizlerden kök alımı yapıldıktan sonra alınan köklerin fotoğrafları doktor veya asistanlar tarafından çekilmeli ve size gönderilmesi yapılmalıdır. Fiyat araştırması yaparken muhakkak birçok saç ekimi merkezinden bilgi almanızı tavsiye ediyorum.

Dr. Özgür Nalbant

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN