Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


SAÇ EKİMİ İÇİN NE KADAR GENÇSİN?

Saç ekimi yaptırmak için ne kadar gençsin?

Saç ekimi ameliyatı yaptırmak isteyen bireylerin en çok sormuş olduğu sorular arasındadır. Saç ekimi işlemini gençken mi yaptırayım yoksa daha ileri yaşlarda mı?

Saç ekimi prosedürüne göre günümüzde kullanılan tek bir teknik olan FUE saç ekimi ile operasyon gerçekleştireceğimizden dolayı bu konuda sizlere çok basit maddeler halinde cevap verebiliriz.

25 Yaşın altında bulunan kişilerde özellikle erkeklerde nakil işleminin yapılması uygun değildir.

Neden 25 yaş?

Maalesef ki her iki hastadan biri aynı değil. Beş kişiden biri 25 yaşına geldiğinde saç dökülme belirtileri kendini göstermiş durumda. Bireyler açıkçası böyle genç yaşta saçlarını kaybettiğinde psikolojik olarak farklı bir etki içerisine girebilmektedir.

Bir erkek olarak, yaşam boyu saç dökülmesi ile uğraşmak zorunda kalacağımızın gerçeğiyle yaşamamız ve baş etmemiz gerektiğini belirtebiliriz.

Hayatımızın bu safhasındaki birçok erkek bu tip sorunlara kalıcı bir çözüm ararken “hızlı bir cerrahi düzeltme” istemektedir. Bu durum bazen pek mümkün olmamaktadır.

25 yaşın altındaki bireyler için cerrahi işlemin zorluğu,  saç dökülmesinin sürekli olarak artan bir süreç olmasından ve dökülme alanlarını düzeltmek için sınırlı miktarda verici saç (kafa derisinin arka veya yanından alındığı) olmasıdır. Bu durum genç yaşlarda saçlarını kaybetmeye başlayan hastalar için geçerlidir, çünkü saçlarını örtmek için birden fazla saç ekimi operasyonuna ihtiyaç duyulur.

25 yaşında altındaki hastalar saç dökülmesini durdurmak için prp kök hücre tedavisi alabilir veya saç kaybını azaltmak için bir takım ilaçlar kullanabilirsiniz. Saç kaybını azaltmak için Propecia, Rogaine, Minoksidil gibi ilaçlar kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi Yaptırmanın Tıbbi Nedenleri başlıklı içeriğimiz de saç ekimi için mevcut seçenekleri değerlendirmek adına 4 sağlık nedeni hakkında bilgiler verilmektedir.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN