Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


ORGANİK SAÇ EKİMİ TEKNİĞİ

Saç dökülmesi erkek ve kadınların en korkulu rüyalarından birisi haline gelmiştir. Bunu kendine dert edenler soluğu saç ekim merkezlerinde alıyor. Bir Türk doktor kendi geliştirdiği yöntemle daha sağlıklı bir saça sahip olmanın mümkün olduğunu belirtiyor. İşte organik saç ekimi ismi verilen o yöntemin sizlere bilgisini aktaralım.


Op. Dr. Bülent Cihantimur organik saç ekimi yöntemini bu iddialı sözlerle aktardı ve kendine özel bir yöntem geliştirdi. Kuaför bile saçını tararken, sonradan ekim olduğunu asla anlayamaz.

Hastanın kendi dokuları olduğu için organik saç ekimi ismini kullanıyoruz. Çoğunlukla erkeklerin yaptırmış olduğu operasyona bayanlarında ilgisi fazla. Beslenme yetersizlikleri, hormonal dengesizlik, yoğun stres, menepoz, kimyasal saç ürünleri, yaşlanma gibi nedenler bayanlarda da saç dökülmesini etkileyecek ve saç ekimi yaptıracak faktörler arasında. Saç dökülmesinden şikayetçi olanlar soluğu saç ekim merkezlerinde alıyorlar.

Saç ekiminde önemli olan iki nokta var. Birincisi saçın hangi yöntem kullanılarak alındığı ve nasıl ekim işleminin gerçekleştirildiğidir.

Op. Dr. Bülent Cihantimur’un geliştirmiş olduğu yöntem Prp ile benzerlik gösteriyor. Ancak Prp’den farkı kan yerine yağ kullanılmasıdır. Hastanın karnından veya vücudun her hangi bir yerinden alınan bir miktar yağı farklı işlemlerden geçirip saç dökülmesi sorunu yaşanan bölgeye enjekte ediyor. Almış olduğumuz yağın içerisinden kök hücre ayrıştırılıp yağ ile yeniden birleştirilip saç dökülmesi sorunu yaşanan bölgede daha kanlı ve canlı doku meydana getirmek hem de saç köklerine sürekli gıda enjeksiyonu sağlayacak kök hücre enjeksiyonu uyguluyoruz. 2000 Saç kökü ekmiş olduğumuz bir kişi sanki 10.000 saç kökü ekilmiş gibi operasyondan 6 ay sonra saçları çıkmaya başlayacaktır. Beklentimiz seyrek olan saçlı alanın, kafanın diğer gür olan saçlı kısımlarıyla sıkılaşması ve kalınlaşmasıdır. Yöntem ağrısız ve acısızdır. Saç ekilen alanın iyileşmesi ise sadece 1 hafta kadar sürebiliyor.

Op. Dr. Bülent Cihantimur

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN