Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


İLAÇSIZ SAÇ EKİMİ CERRAHİSİ

Cerrahi müdahale olmadan, saç dökülmesi tedavisi uygulanmadan saç ekimi yapmak mümkündür. Ancak bir takım ek riskleri bulunmaktadır.

Yaşınıza bağlı olarak saç dökülmesinin agresif doğasına bağlı olarak dökülme oranı oldukça fazla hızlı ilerliyorsa saç ektirme ameliyatınız reddedilebilir.

Ancak yaşlı erkeklerde veya aileden gelen genetik olarak minimal düzeyde kellik bulunan kişilerde bir takım ilaçlar kullanılarak saç nakli operasyonuna gerek duyulmadan, saç dökülmesini durdurmak mümkündür.

Minimal düzeyde saç dökülmesi olan kişiler piyasa genelinde satılan Propecia, Rogaine, Minoksidil gibi ilaçlarla saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerde başarılı olabilmektedir.

Maalesef ki tamamen kel bir bireyin saç dökülmesi ilaçları kullanarak saçlarını geri kazanması pek mümkün değildir. Tamamen kel olan kişiler donör bölgede yeteri kadar saç kökü bulunmuyor ise bu kişiler saç ekim ameliyatı olamaz. Vücudun farklı bölgelerinden alınan kökler ile de sağlıklı ve kaliteli bir saç ekimi operasyonunun sağlanması pek mümkün değildir.

Tamamen kel olan kişilere saç ekimi yapılabileceğini belirten kişi/kişiler çevrenizde var ise bunlara inanmamanızı belirtmek isteriz. Fue tekniği ile saç ekimi sadece kişiden alınan köklerin tekrar aynı kişiye transferiyle mümkün olabileceği bir cerrahi müdahaledir. Saç ekimi işlemlerinde başka bir kişiden alınan köklerin size aktarılarak ekim yapılması mümkün değildir. Çünkü her kişinin genetik yapı hormonları farklı olduğu için farklı kişilerden alınan köklerin size olmayacağını belirtebiliriz.

Unutmayın, saç nakli ameliyatı saçları yalnızca iki kulak arasındaki bölgeden alınıp dökülme alanı yaşanılan bölgeye ekilmesi işlemidir. Aşırı düzeyde erkek tipi kellik problemi yaşayan kişilerde yani tamamen kel olan bireylerde saç ekimi mümkün değildir.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN