Türkiye'nin En Kapsamlı Saç Ekimi Platformu


GÜÇLÜ SAÇLAR İÇİN NE YAPMALI?

Saçlarınızı sağlıklı ve güçlü tutmak için aslında bir çok saç bakım ürünlerinden oluşan orduya ihtiyacınız yoktur. Günde sadece birkaç kez kendinizce uygulayacağınız yöntemlerle saçlarınızı güçlü kılabilirsiniz.

Özellikle fue saç ekimi sonrası bu alışkanlıklar daha da önemlidir. Çünkü yeni saç ve verici alan her zamankinden daha hassas olabilmektedir.

Saçlarınıza daha iyi düzeyde bakmanıza yardımcı olabilecek birkaç saç bakımına bir göz atıyoruz. Günlü saç bakımı rutininizdeki birkaç basit değişiklik, kuruluk, kırılma ve bölünmüş uçlar gibi şeyler üzerinde dramatik etkilere neden olabilir.

Saçlarınızı fazla yıkamayın

Saçlarınızı çok sık aralıklar ile yıkamak doğal yağların saçlarınızı sıyırarak kuru ve kırılgan bir yapı içerisine sokabilir. Ayrıca, saçlarınızı çok sık aralıklarla yıkadığınızda yağlı bir hale geldiğini de görebilirsiniz. Saçlarınızı güçlü ve sağlıklı tutmak için haftanın 1-2 günü arasında saçınızı yıkamanız önerilir.

Düzenli saç kesimi

Saçlarınızı uzatmaya çalışıyor olsanız bile, kuru veya ölü uçları ortadan kaldırmak için 3,4 hafta aralıklar ile saçlarınızın uç kısımlarını kestirmelisiniz. Bunu yapmadığınız taktirde saçın tam uzunluğunu kısıtlar ve saçlarınıza hasar verirsiniz.

Sert kimyasal ve boyalar kullanmayın

Saç ekimi sonrası yeni çıkan saçlarınız ve verici alan hassas olduğundan dolayı yakın bir zaman içerisinde saç nakli yaptırmış iseniz bu özellikle çok önemlidir. Kimyasal ürün içeren ürünler, kafa derisinin şiddetlenmesini önleyecektir. Daha doğal ve organik içeriğe sahip ürünleri tercih etmek saçlarınıza büyük yarar sağlayacak ve doğal besinlerle saçlarınızı besleyecektir.

Saçlı deri alanınıza masaj yapın

Kafa derisi masajı, derin bir besleyici olarak saç maskesi yaparken hindistan cevizi veya zeytinyağı içeren doğal bir yağı kullanarak en iyi şekilde yapılır. Yapılan masaj kafa derisine olan kan akışını arttırmaya yardımcı olurken aynı zamanda gerginlik ve stresin azalmasına da yardımcı olur. Kullanılan yağlar saç derisinin ve köklerin nemlendirilmesine yardımcı olur.

Şekillendirme yaparken yüksek ısı kullanmayın

Yüksek ısı ile yapılan saç şekillendirmelerinde saçlar kurur ve kırılır. Isı şekillendirme aletleri kullanılıyorsa saçların zarar görmesini önlemek için mümkün olan en düşük sıcaklığı kullanın.

Haftada 1-2 kez doğal saç maskeleri kullanın.

Saç maskelerinin kullanımı saçları nemlendirmek ve daha dolgun ve sağlıklı görünmesine yardımcı olması için mükemmeldir. Kullanılacak en iyi saç maskeleri doğal ve organik içerikten oluşan ürünlerdir. Bunların bir çoğu bir çok ev dolabında bulunan düzenli ev ürünleri ile evde yapılabilir.

Sağlıklı bir saç bakımı rutini oluşturmak, saçınızı güçlü ve nemli tutmanıza, gereksiz hasar oluşmasını önlemenize yardımcı olabilir. Hem saçınızın hem de kafa derinizin sağlığına dikkat etmek son derece önemlidir. Özellikle şuanda saç ekimi operasyonu sonrasındaki iyileşme aşamasındaysanız. Bu basit önerileri devreye sokarak saçlarınız için daha sağlıklı ve mutlu adımları atmış olacaksınız.

Doktor ve uzmanların şehirlere göre listelendiği, makale ve videoların yer aldığı Türkiye'nin kapsamlı saç ekimi platformu.

saç ekimi merkezinizi ekleyin

E-BÜLTEN'E KAYDOLUN